Absolutní novinka z produkce Whelen, světelná rampa Liberty II Trio

Záchranná služba ASČR, tedy samaritáni, má ve svém vozovém parku horkou novinku. Je jí osobní automobil Audi A8 s paketem modelu S8. Co z něj dělá unikát, je jeho světelné výstražné zařízení a také barevný polep.

Nejenže se jedná o reprezentativní limuzínu, které barvy záchranné služby nadmíru sluší, ale jedná se zejména o účelný automobil, jenž byl dodán pro různé úkoly v rámci ZS ASČR.

Světelná rampa Whelen Liberty II Trio

Vzhledem k tomu, že se jedná o teprve čtrnáctou (čtete dobře, 14ks v roce 2016) vyrobenou a dodanou rampu tohoto typu na světě, a první v Evropě, neměl k ní Whelen ještě připraven kompletní manuál na nastavení, a tak se vše muselo řešit telefonáty z MANDISANplus k výrobci. Vše se nakonec podařilo vyladit a výsledek vidíte na přiloženém videu (jsou natočeny různé možnosti použití). Česká republika se tak výrazně podílela na doladění manuálu k naprogramování této rampy.

Audi se díky majákové rampě Whelen stalo nepřehlédnutelné. Více než 900 různých naprogramovatelných funkcí hovoří za vše.Změny programů vč. zapnutí modro-červeného programu se provede na ovládacím panelu, umístěného mezi sedačkami. Přepnout lze do módu jako sváděcí alej, čistě bílé světlo, kombinace barev a mnoho mnoho dalšího včetně zvuků v ovládání. Rampa je nejen dobře vidět, ale je také praktická na montáž a údržbu jako celek. Její srdce se nachází pouze v jedné skříni, umístěné v kufru vozidla. Nemusíte tak hledat pojistky, dráty apod., což je velmi praktické. Jen její cena není ale až tak praktická, v přepočtu zhruba 230 tisíc korun. Je to dost, leč vozidla IZS mají být dobře vidět, tato rampa je skutečně nepřehlédnutelná.